Certyfikaty Rosja:


Certyfikat Gost-R dobrowolny

jest to dokument, który potwierdza wysoką jakość produktów i bezpieczeństwo podczas użytkowania

Uzyskać certyfikat zgodności w systemie dobrowolnej certyfikacji można na każdy rodzaj produktów i usług, niezależnie od tego, czy podlega towar obowiązkowej certyfikacji czy nie. Certyfikat GOST-R dobrowolny nie jest w stanie zastąpić obowiązkowego certyfikatu GOST-R, jednak jego posiadanie daje wiele korzyści firmie - posiadaczowi. Przede wszystkim, Certyfikat zgodności GOST-R pozwala na udział w krajowych przetargach organizowanych przez Państwo i duże przedsiębiorstwa, a także daje możliwość przyjmowania zamówień publicznych.

Oprócz tego, rejestracja produktów w systemie dobrowolnej certyfikacji pozwala przedsiebiorcy potwierdzić swoją rzetelność, zwiększyć konkurencyjne zdolności towaru, poprawić ocenę przedsiębiorstwa i jego wizerunek, przyciągnąć nowych konsumentów i inwestorów, zwiększyć wzrost sprzedaży i rentowność przedsiębiorstwa.

Wykaz dokumentów, niezbędnych do wystawienia certyfikatu:

Okres ważności dobrowolnego certyfikatu zgodności GOST-R może się różnić w zależności od tego, jaki jest wybrany schemat certfikacji. Maksymalny okres ważności takiego dokumentu - trzy lata. W przypadku robienia dobrowolnego certfikatu GOST-R na partię, data ważności się nie pojawia - działa wyłącznie na jedną partię towaru i jest ważny do końca okresu eksploatacyjnego produktu.


Notyfikat FSB

jest to dokument będący warunkiem koniecznym w przypadku wwozu na terytorium Unii celnej, lub wywozu z terytorium Unii Celnej sprzętu, który zawiera w sobie elementy szyfrowania.

Dla wielu producentów i dostawców towarów należy przeprowadzić badanie w celu sprawdzenia, które produkty posiadają elementy kryptograficzne.

Wśród najbardziej popularnych dla ogólnego zrozumienia, można wyróżnić

Notyfikat FSB zawiera w sobie następujące informacje:


Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego

dokument, gwarantujący zgodność obiektu z obowiązującymi w Federacji Rosyjskiej wymaganiami bezpieczeństwa pożarowego. Procedura ustalania zgodności jest określona w przepisach technicznych od 22.07.2008 nr 123-FZ o wymaganiach bezpieczeństwa pożarowego. Dla towarów, wymienionych w artykule 146, Certyfikat bezpieczeństwa pożarowego jest obowiązkowy.

Wykaz grup produktów, dla których wymagany jest certyfikat bezpieczeństwa pożarowego:

Dla uzyskania certfikatu bezpieczeństwa pożarowego wymagane są następujące dokumenty:

Certyfikat pożarowy może być wydany zarówno na produkcję sertjną, jak i na partię na okres 1-5 lat


List Odmowny

List Odmowny to oficjalny dokument, który jest wydawany przez jednostkę certyfikującą i mówi o tym, że produkty podane w liście odmownym nie podlegają obowiązkowej certyfikacji lub deklaracji.

Istnieją dwa rodzaje listu odmownego: dla handlu i dla urzędu celnego.

List odmowny dla urzędu celnego jest oficjalną odpowiedzią, iż dany rodzaj towaru, nie podlega procedurze celnej oraz ocenie zgodności z technicznymi regułami norm krajowych. Obowiązkowo list odmowny musi zawierać informacje o fakturze lub o umowie, zgodnie z którymi są importowane produkty.

List odmowny dla handlu ma charakter wyjasniający i nie jest przyjmowany przez urząd celny, a jest robiony na żądanie instytucji kontrolujących lub klientów.

Dokumenty potrzebne na uzyskanie listu odmownego na produkcję:

Dla urzędu celnego:

Dla handlu:

Dowiedz się więcej.

TR

O nas

O nas

Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich oferuje pomoc w uzyskaniu certyfikatów dla firm, które są zainteresowane eksportem swoich towarów i usług na terytorium Unii Celnej (Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja).

Czytaj więcej»
Certyfikaty Eac

EAC

Symbol EAC świadczy o tym, że produkt odbył wszystkie procedury oceny zgodności i spełnia wymagania wszystkich regulaminów Unii Celnej na ten produkt umożliwiając sprzedaż produktów ze znakiem EAC. Certyfikat można uzyskać na okres 1 roku, 3, 5 lat.

Czytaj więcej»
Certyfikaty

Certyfikaty

Określona grupa produktów wymaga certyfikatów na rynki wschodnie. Do produktów, które wymagają certyfikacji na wschodzie należą: maszyny budowlane, wyroby przemysłowe z metalu, armatura, maszyny rolnicze i urządzenia elektryczne...

Czytaj więcej»

Infolinia: +48 500 053 060

strzałka do góry